Ohlédnutí za výstavou Království hraček ze Skašova

Ohlédnutí za výstavou "Království hraček ze Skašova"

Stručné přiblížení historie a vývoje hračkářského řemesla ve Skašově odkazuje na právě ukončenou výstavu v prostorách zámku Hradiště. Lze navštívit v sekci "Muzeum z domova - Audio a video on-line pořady" nebo nově na našem YouTube kanálu.

Krátké ohlédnutí za výstavou "Království hraček ze Skašova" připravil Mgr. Michal Červenka, vedoucí odd. historie a společenských věd Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o. Stručné přiblížení historie a vývoje hračkářského řemesla ve Skašově odkazuje na právě ukončenou výstavu v prostorách zámku Hradiště, kterou si bohužel mohli návštěvníci vzhledem k panující pandemické situaci a platným omezením prohlédnout jen po velice krátkou dobu. Zároveň však tato "videojednohubka" předznamenává novou aktivitu Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., které se rozhodlo zařadit do letošního výstavního plánu další výstavu zaměřenou na skašovské hračky. V průběhu letní sezóny tak budou moci návštěvníci fyzicky nahlédnout do dalšího "Království hraček ze Skašova", tentokráte v sakristii kaple sv. Ondřeje.

Ohlédnutí za výstavou "Království hraček ze Skašova" najdete zde nebo prostřednictvím YouTube kanálu

Datum vložení: 3. 3. 2021 15:47
Datum poslední aktualizace: 5. 1. 2023 10:33