Nabídka pro školy a veřejnost

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., dloudodobě spolupracuje se školami a regionálními zájmovými sdruženími. V rámci naplňování edukační úlohy připravují pracovníci muzea programy zaměřené na specifické cílové skupiny.

NOVINKA!
Průvodce zámkem "Hradiště hravě i poučně" - náš nový průvodce vám ukáže všechny krásy zámku Hradiště a hravou formou Vám prozradí, co jste možná ani netušili.

Pracovní list pro základní školy a rodiny s dětmi
Pracovní list si můžete vytisknout před návštěvou muzea nebo o něj požádat při vstupu. Provede Vás stálými expozicemi Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., a seznámí Vás s několika sympatickými chlapíky, kteří zasáhli do hradišťských a blovických dějin.

Pojďte si s námi hrát...do muzea!
Katalog aktivit pro návštěvníky Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., kde najdete přehled doprovodných a edukačních programů, výletů a přednášek určených zejména pro školní skupiny, rodiče s dětmi a další zájmové skupiny.

Pojďte si s námi hrát...do parku!
Katalog aktivit pro návštěvníky Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., kde najdete spoustu her, které hrávali naši prarodiče, a které si můžete zahrát v našem nádherném parku. Spolu s katalogem si můžete zapůjčit piknikovou deku na vratnou kauci 200Kč a k tomu vám přibalíme tašku pomůcek k jednotlivým hrám.

Dotýkejte se, prosím!
Haptický doprovodný program připravený v části stálé expozice v 1. patře zámku Hradiště je určen především nevidomým a slabozrakým návštěvníkům. V případě zájmu jej však mohou využít rovněž vidící, kteří si např. prostřednictvím pásky na oči mohou vyzkoušet, jak své okolí vnímají lidé se zrakovým handicapem, seznámit se s Braillovým písmem, zbavit se předsudků o nevidomých a slabozrakých lidech a poznat, jak jim lépe porozumět a případně i poskytnout pomoc.

Program je určen pro skupiny.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory MKČR.

Od 28. 10. 2019 do 29. 2. 2020 srdečně zveme (nejen) zrakově handicapované návštěvníky na výstavu leteckých maket a polomaket V létě na nebi, v zimě na zámku. V rámci projektu Výstava „V létě na nebi, v zimě na zámku“ pohledem, dotykem, poslechem, který byl realizován s finanční podporou Ministerstva kultury České republiky mají návštěvníci možnost prohlédnout si modely letadel, vyzkoušet si řízení těchto modelů pomocí RC simulátoru, dotýkat se různých druhů stavebních materiálů, složit vlastní jednoduché házedlo z balzového dřeva a vyzkoušet je, seznámit se s poslechovými ukázkami – vnímat výstavu všemi smysly. K výstavě jsou k dispozici doprovodné textové materiály uzpůsobené potřebám návštěvníků se zrakovým handicapem, proškolení průvodci a lektoři vedou pro zájemce komentované prohlídky.
Komentované prohlídky pro skupiny je možné objednat na tel. čísle 773 023 840, nebo na adrese muzeum@muzeum-blovice.cz.

V létě na nebi, v zimě na zámku

Vypravěč
Vypravěč je dalším z edukačních programů Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., určeným pro děti od 3 do 8 let. Je koncipován tak, aby se malí návštěvníci muzea hravou formou dozvěděli něco o historii zámku Hradiště a o tom, jak vypadal život šlechty, měšťanstva a vesnického lidu v 19. a na počátku 20. století. Děti provází jednotlivými expozicemi – František Raušar a počátky muzejní činnosti v Blovicích, Měšťanský interiér, Národopis, Šlechtický interiér, Stará škola, Ložnice a Velké prádlo - skřítek, který vypráví pohádky, a rád si s dětmi hraje. Prohlídka zámku je proto zábavná i pro ty nejmenší a díky možnosti osahat si a vyzkoušet některé z exponátů, zasoutěžit si nebo si v muzeu zazpívat se stává dlouhotrvajícím zážitkem.

Program je určen pro skupiny i jednotlivce.

Cena programu je 30,- Kč pro jednoho účastníka, možnost zakoupení pracovního sešitu
s krátkými příběhy za příplatek 20Kč. Pedagogové mají vstup zdarma.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory MKČR.

autíčka