Nabídka pro školy a veřejnost

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., dloudodobě spolupracuje se školami a regionálními zájmovými sdruženími. V rámci naplňování edukační úlohy připravují pracovníci muzea programy zaměřené na specifické cílové skupiny.

NOVINKA!
Průvodce zámkem "Hradiště hravě i poučně" - náš nový průvodce Vám ukáže všechny krásy zámku Hradiště a hravou formou Vám prozradí, co jste možná ani netušili.

Pracovní list pro základní školy a rodiny s dětmi
Pracovní list si můžete vytisknout před návštěvou muzea nebo o něj požádat při vstupu. Provede Vás stálými expozicemi Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., a seznámí Vás s několika sympatickými chlapíky, kteří zasáhli do hradišťských a blovických dějin.

Pojďte si s námi hrát...do muzea!
Katalog aktivit pro návštěvníky Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., kde najdete přehled doprovodných a edukačních programů, výletů a přednášek určených zejména pro školní skupiny, rodiče s dětmi a další zájmové skupiny.

Pojďte si s námi hrát...do parku!
Katalog aktivit pro návštěvníky Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., kde najdete spoustu her, které hrávali naši prarodiče, a které si můžete zahrát v našem nádherném parku. Spolu s katalogem si můžete zapůjčit piknikovou deku na vratnou kauci 200Kč a k tomu vám přibalíme tašku pomůcek k jednotlivým hrám.

Dotýkejte se, prosím!
Haptický doprovodný program připravený v části stálé expozice v 1. patře zámku Hradiště je určen především nevidomým a slabozrakým návštěvníkům. V případě zájmu jej však mohou využít rovněž vidící, kteří si např. prostřednictvím pásky na oči mohou vyzkoušet, jak své okolí vnímají lidé se zrakovým handicapem, seznámit se s Braillovým písmem, zbavit se předsudků o nevidomých a slabozrakých lidech a poznat, jak jim lépe porozumět a případně i poskytnout pomoc.

Program je určen pro skupiny.
Tento projekt byl realizován za finanční podpory MKČR.

Vypravěč
Vypravěč je dalším z edukačních programů Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., určeným pro děti od 3 do 8 let. Je koncipován tak, aby se malí návštěvníci muzea hravou formou dozvěděli něco o historii zámku Hradiště a o tom, jak vypadal život šlechty, měšťanstva a vesnického lidu v 19. a na počátku 20. století. Děti provází jednotlivými expozicemi – František Raušar a počátky muzejní činnosti v Blovicích, Měšťanský interiér, Národopis, Šlechtický interiér, Stará škola, Ložnice a Velké prádlo - skřítek, který vypráví pohádky, a rád si s dětmi hraje. Prohlídka zámku je proto zábavná i pro ty nejmenší a díky možnosti osahat si a vyzkoušet některé z exponátů, zasoutěžit si nebo si v muzeu zazpívat se stává dlouhotrvajícím zážitkem.

Program je určen pro skupiny i jednotlivce.

Cena programu je 30,- Kč pro jednoho účastníka, možnost zakoupení pracovního sešitu
s krátkými příběhy za příplatek 20Kč. Pedagogové mají vstup zdarma.

Tento projekt byl realizován za finanční podpory MKČR.

autíčka