Životní příběh Hanuše Krakovského z Kolovrat - on-line přednáška

Pozvánka k on-line výstavě

Vážení a milí příznivci Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., dovolte, abychom Vás informovali o nové on-line přednášce z cyklu „Zámek a panství Hradiště". Přednášku Mgr. Anny Fišerové ze SOA v Třeboni můžete shlédnout ve formě videa na YouTube kanálu již nyní.

Ze starobylého rodu Kolovratů pocházela celá řada významných osobností českých i středoevropských dějin. Mezi ně patřil také Jan Nepomuk Karel Krakovský z Kolovrat (1794–1872), známý spíše jako Hanuš. Hrabě proslul svou filantropií, mecenášstvím a podporou českých kulturních a politických snah v 19. století. Jeho osobou vymřela březnická větev Krakovských z Kolovrat, jejíž členové vlastnili kromě jiného také zámek Hradiště v Blovicích.

Datum vložení: 7. 4. 2021 8:16
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2021 21:49