Sladké a voňavé Vánoce

plakát

Vánoční výstava plná vůní i chutí... Tradice vánočního období v oblasti gastronomie.

Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích, p. o., připravilo pro návštěvníky výstavu plnou chutí, vůní i receptů. Na zámku Hradiště si můžete prohlédnou od 25. 11. 2021 do 8. 1. 2022 „Sladké a voňavé Vánoce“.

Vánoční čas bychom si jen těžko dokázali představit bez vánočního pečení a bohatě prostřeného štědrovečerního stolu, poskytujícího lahodné slané i sladké jídlo. Pokrmů, které byly spojené s vánočním časem, bylo nepřeberné množství, ale dnes je již mnoho druhů zapomenutých. Rozhodně se nejednalo pouze o klasické cukroví. Peklo se obřadní pečivo, koláče, záviny, štoly či štědrovnice - vánočka, bez které si Vánoce nelze představit dodnes. Proč určitá jídla a pečivo každoročně připravujeme, kde se tradice vzala a jaké pověry jsou s nimi spojené, vám přiblíží tato výstava. Recepty se lišily vesnici od vesnice, město od města, ale i rodinu od rodiny. Určitě i Vaše rodina schraňuje poklady v podobě receptů nebo formiček po svých maminkách a babičkách. Přejeme Vám sladké a voňavé vzpomínání.

Výstavu můžete navštívit nejen v běžné otevírací době út – so 9 – 15 hod., ale také v rámci speciální vánoční otevírací doby od 11. 12. do 23. 12. a od 27. 12. do 30. 12. 2021. též 9 – 15 hod.

Datum vložení: 23. 11. 2021 8:31
Datum poslední aktualizace: 1. 12. 2021 0:03