Obnovená krása. Restaurované poklady ze sbírek Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.

plakát

Výstava ze sbírkových fondů Muzea jižního Plzeňska v Blovicích, p. o.
Předměty v muzejních sbírkách nabízejí řadu zajímavých příběhů...

Předměty v muzejních sbírkách nabízejí řadu zajímavých příběhů. Než se staly součástí muzejních fondů, pomáhaly člověku při denních činnostech nebo jen krášlily jeho domov. Jejich uchovávání, které zahrnuje konzervaci a restaurování, patří k jedné z nejdůležitějších činností v paměťových institucích. Na výstavě „Obnovená krása“ představuje Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích výběr nejzajímavějších artefaktů, kterým byla díky šikovným rukám muzejního konzervátora a spolupráci se specializovanými restaurátory navrácena původní podoba i půvab, ať už se jedná o součásti běžného života nebo umělecká díla.

Výstava bude zahájena dne 9. září 2021 v 17 hod. komentovanou prohlídkou vedenou kurátorkami Mgr. Jaroslavou Smetanovou a Danou Vaščákovou.

Instalaci si můžete prohlédnout v běžné otevírací době muzea až do 13. listopadu 2021.

Datum vložení: 24. 8. 2021 9:07
Datum poslední aktualizace: 15. 9. 2021 17:41