Nová výstava - Život a dílo filozofa a malíře Josefa Matějky

Navštivte od 10. 6. novou výstavu význačného umělce a pedagoga Josefa Matějky a obdivujte krásu umění.

Dovolujeme si Vás tímto pozvat k návštěvě nové výstavy výtvarného umění, tentokrát na téma tvorby akademického malíře a výtvarného pedagoga Josefa Matějky (1881 až 1953). Patří do generace výtvarných umělců výrazně ovlivněné odkazem českého malířství 19. století, secesní symbolikou a meziválečným civilismem. Rodák z Chlumu u Blovic byl stylově nevázaným malířem, který čerpal z realistické a symbolické tvorby. Věnoval se figurální kompozici, krajině, dekorativní nebo ilustrační tvorbě. Zároveň byl autorem dodnes nezpracovaného filozofického díla. Výstava představí výběr z Matějkovy rozsáhlé tvorby.

Datum vložení: 3. 6. 2021 13:04
Datum poslední aktualizace: 6. 6. 2021 21:43