Naše paní Božena Němcová II

Plakát

Výstava u příležitosti 160. výročí od úmrtí spisovatelky Boženy Němcové. K výstavě je připraven animační program pro školní a zájmové skupiny "Kouzelný kufřík Boženy Němcové".

Výstava Naše paní Božena Němcová II. představuje návštěvníkům další část z bohaté literární tvorby přední české spisovatelky. Tentokrát se autoři Drahomíra Synáčová a Michal Červenka soustřeďují na spolupráci Boženy Němcové s hrabětem Hanušem Krakovským z Kolovrat, někdejším majitele zámku Hradiště. Hrabě Hanuš sponzoroval jednu z autorčiných studijní cest na Slovensko. Vlivy slovenského folkloru pak Němcová využila ve své románové tvorbě. Během svého života pro své čtenáře převyprávěla řadu pohádek, některé z nich pocházejí i ze slovenského prostředí.

Mezi vystavenými exponáty naleznete bohatě ilustrovaná vydání řady děl. Pro školní skupiny nabízíme animační program „Kouzelný kufřík Boženy Němcové“. Pomocí „kouzelného kufříku“ se děti seznámí s jednotlivými životními etapami Boženy němcové i jejím spojením se zámkem Hradiště u Blovic. Interaktivní formou si připomenou její pohádkovou tvorbu a na závěr si zahrají divadlo.

Datum vložení: 12. 1. 2022 12:47
Datum poslední aktualizace: 12. 1. 2022 20:02