Letem světem s naším motocyklem

Letem světem s naším motocyklem 1

Výstava historických motocyklů z muzejních i soukromých sbírek.

Výstavu "Letem světem s naším motocyklem" můžete navštívit ve výstavních sálech zámku Hradiště od 1. 5. do 18. 9. 2022.

Vstupte s námi do světa motocyklů světoznámých značek Jawa a ČZ. Tato výstava provede návštěvníky historií i současností těchto firem a představí některé slavné modely, které jezdily a stále jezdí u nás i ve světě. Mezi vystavenými motocykly značky JAWA vynikají světově proslulé modely 250 a 350 Pérák z přelomu 40. a 50. let 20. století. Strakonickou Čezetu reprezentuje i ikonický skútr ČZ 175/502, jenž uspěl na zahraničních trzích.

Poprvé si můžete výstavu prohlédnout v neděli 1. 5., kdy proběhne v zámeckém areálu na Hradišti „Den s historickými motocykly“. Touto akcí slavnostně zahájíme letní návštěvnickou sezónu. Součástí programu jsou komentované prohlídky výstavy. Zámek Hradiště během dne navštíví i jezdci na historických motocyklech. Další částí programu je od 10 hodin žákovský koncert Základní umělecké školy Blovice. Během dne také nabízíme komentované prohlídky „Historického sklepení východního zámeckého křídla“. Komentované prohlídky se uskuteční ve spolupráci se Spolkem neslyšících Plzeň, p. s. i ve znakovém jazyce.

Datum vložení: 30. 4. 2022 14:07
Datum poslední aktualizace: 1. 5. 2022 22:40